[ English ] [ Shqip ] [ Srpski ]

FORUM
Pitanje nestalih, najveći teret za Kosovo

Dear Sirs or Madams I am writing to you to send you my best regards for taking this action on improving the interlink between Albanians and Serbians in the 21st century. Sometimes it is a shame how one of the oldest parts of Europe is not the Europe itself. It is a shame! No more politicians, no more ethnic barriers, no more wars, no more... no more... no more... WE ARE EUROPE, ARE YOU? Enis XHEMAILI
(Enis XHEMAILI, 09.06.2005. 19:27)

Kosova is a country. Serbia is a country. The cooperation can begin only when Serbia is going to recognize that Kosova is a country on it own with 90% Albanians living in it, and realize that sooner that they do that better it is for Serbs in Kosova, Albanians in Kosova and also Serbs in Serbia who are going to benefit economically by having good relations with its neighbor.
(hadri, 09.06.2005. 21:47)

Balkanski sindrom ili totalna amnezija da ne kazem ravnodusnost to je najveci poraz ove generacije da se dehumanizira jedan narod a to je nazalost ono sa cime se danas uocavamo u Srbiji naspram Kosova... Srbi nece da priznaju ko su im komsije pa imaju jos dan danas totalnu paranoju koja im dolazi u snu cak od vremena Cara Dushana a da ne govorim o danasnjem vremenu...jedan narod koji ne priznajesvoju podmuklu proshlost zivotari sa jugo-nostalgijom kad su krediti Josipa Broza kerirali svjest o nekakovom zaostalom kosmetu to su dragi moji zablude za kojima se mora traziti... Oni nesrecnici koji se nikada nece vratiti svojim domovima familjama svojim ognjistima traze samo jedno "OTVORI DOM SVOJ ANDJELE I SKIDAJ PAUCINU S'OCIJU...
(Sami Flamuri, 10.06.2005. 15:05)

Косово и Метохија је Српска земља откуд право било коме да је одузме србима?Албанце нико не тера са Космета нека живе тамо али то је српска земља 1000 година!Пустили смо их да се населе на Косово и Метохију пре 100 година да би отишли из неразвијене Албаније у Србију а они нам тако враћају дали је то у реду господо Албанци питам вас ја?
(Стефан Цветковић, 10.06.2005. 20:25)

zasto nekazete narodu da kosovo nije u srbiji i da se iseli i to malo ljudi ,da dole negine jer ih previse stradalo za sve ove godine
(marija milic, 10.06.2005. 21:14)

Елем, писаћу на српском. Ово вам и није толико лоша ствар али кад покушавате да будете мултиетнички онда име адреса сајта није смела да буде kosovakosovo већ, пошто желите да обе стране буду равноправне, kosovakosmet. Косово и Метохија може само тако да се зове и ред би било да поштујете то па макар било и скраћено - Космет. Све најбоље у раду али вас више не посећујем док не промените адресу.
(Петар Костић, 11.06.2005. 14:00)

te mbledhin mend Serbet se kjo toke eshte e te gjitheve qe jetojn
(Ibrahim, 11.06.2005. 17:32)

Zotri zekolli, si esht emundur qe ju bisedoni dhe kontaktoni me nji njeri si Odalovici,kur edini se ai ishte njeriu kyq i slobes,.. ti dot mer nji pergjegjsi te madhe frigohem se po behet von,,dikur dot japesh pergjegjje ,.,mos ...nderpreje ate keqperdors te luftes,, me nderime//
(semi, 13.06.2005. 20:52)

Ja sam Albanac ali cu da napravim kompromis sa gospodinom Kostiqem i hocu da pisem na Srpsko-Hrvatski jezik, tako da budem siguran da razumes sta kazem. Medjunarodna zajednica je sama rekla da nema povratka na situaciju pre 1999 godine. Kosova je pocelo da se zove Kosovo i Metohija od strane rezima Milosevica i to izaziva nedobre emocije kod nas Albanaca, ali ono sto ti kazes nije samo ime to ima i veci znacaj, svi znamo kakav.....eh jer si setio?...da..eh zaboravi to sad i zauvijek! Treba da nadjes jedan drugaciji nacin misljenja pre nego sto pises....misli na jadni narod sto zivi po enklavama....da li ti pomzes njima ili ne..misli na to, inace ja ju da napustim ovaj forum odmah! :)
(Jeton Fejzullahu, 14.06.2005. 10:27)

(Jos jedan kompromis od mene, pisem na srpsko hrvatski) Dragi gospodin Cvetkovic misli da istorija Kosova pocinje pre 100 godina!!!, Ne drugare moj Kosova je mnogo starije nego sto ti mislis, necu ja da idem daleko sada preko Karpatskih Planina, jer buducnost je ono sto mene interesuje! Ja se samo pitam kad si poslednji put procitao vesti? Ako si procitao vesti ikada posle 12 Juni 99 onda mozes da citas sledece, Predsednik Kosova, Premijer Kosova, Skupstina Kosova, Ministarstva Kosova, Kosovski Zastitni Korpus, Nezavisno Kosovo, Evro-Atlantska Integracija za Kosovo, ...znas Milosevic otisao u hag, Perisic u Hag, pustena slika o ubijanju Muslimana u srebrenici ITD ITD..Probudite se (Da nisi iz Fushe Kosove boga ti?)
(Jeton Fejzullahu, 14.06.2005. 13:25)

This website forum is doomed to fail... Serbians refuse to act civil in day-to-day activities, let alone anonymous web forums. How nice is it to watch history unfold and the rightful inhabitants of Kosova resume control after 1500 years. After pillage by Bulgars, Turkics, Romans, Byzantine Greeks, Serbs, Bulgarians, Macedonians, and Ottoman Turks... The Albanians have maintained their identity and their willingness to survive and govern themselves. Dardania belongs to Albania, and the cowards of Serbia can't do a damn thing about it. Rroftë Shqiperia e bashkuar.
(Chris Blaku, 15.06.2005. 07:35)

pozdravljam ovakav projekt, da ljudi mogu da iskazu svoje misljenje, da li je mr. odalovic dobar sugovornik za mr zekolija, to je njihova stvar, ja bih se htio osvrnuti na par ovih poruka ovdje ispisanih.naime, simptomaticno je da gospoda srbi jos uvek zive u dalekoj proslosti, gdje je bilo dovoljno da jedan srbijanca podigne glas,pa da to bude zakon i istina ,za sve (ukljucujuci tu i sloveniju, hrvatsku, bosnu i makedoniju, pa sada i crna gora ide tim putem da se odvoji od 'velikog brata'. kada dodje vrijeme da u srbiji neko objasni da oni stvarno nisu 'nebeski narod', da su oni u stvari narod koji se jos pravi 'lud' pa ne zna sto je sve napravljeno u njihovo ime, kada to vrijeme dodje, onda ce se moci razgovarati na ravnopravnoj osnovi. i sto bi rekli neki, nisu srbijanci donijeli tu kosovsku zemlju sa karpata, nego su je nasli tu kada su u vrijeme varvarskih najezda na balkan i oni 'prijehali'. i jos jedan detalj, ne moze se dugo ostati na istom statusu quo: kad tad se mora preuzeti odgovornost za ono sto neko radi u svoje ime, ili u ime svoje nacije. i jos bih ddao zadnju rijec dobronamjernima, nemojte da vas druga strana navuce da i vi reagujete na primitivan nacin, pozdravljeni
(denis perkovic, 15.06.2005. 23:20)

Before i start writing my thoughts below i can not help but see a very tolerant and open approach by the Kosovar albanians. I went through all the comments posted here. Almost all the Serbs comment in their own language while the Kosovar Albanians either in English or Serbian. I do not mind the fact that you are writing in Serbian since evry Serbian has the right to do so. However, i do mind the fact that the majority of the youth in this country (about 70%) does not speak Serbian. They are the future leaders, doctors, engineers, teachers, historians ..etc of Kosova. If you want to establish a contact do so in a language that is understandable to all of us so that we can start and understand each other (the aim of this forum right?). I have a few points to make: Firstly, using the Serb language goes to show the readiness of the Serbs to compromise. Secondly, the return of the murdered Albanian bodies all over Serbia does not and must not be used for compromise and diplomatic points by Serbia. That is the least they can do to ease the pain of the many. Thirdly: Instead of integrating in Kosovar institutions and society Kosovar Serbs are threatened by Serbian leaders as well as used for their political gain. When are you going to learn from your mistake of allowing Belgrade officials to play their nationalistic cards for their own agenda. You want a better future? You want to feel free walking around Prishtina and other cities of Kosova? My answer to you is that all you have to do is try! Go back to parliament and contribute in building a prosperous future for all of us. Last but not least, while the Serbs complain about freedom of movement (actually its the Belgrade officials that do so) they should stop and think for just a second. Stop cfreating scenes and taking actions that will affect other Serbs in Kosova. They will of course be asking themselfs how am i going to be able to look my neighbour in the eye and say the past in the past lets move on? I will answer this one for you. It's very easy; Stop feeling like you are the victim since your not Stop blocking the bridges trying to be build amongst ourselves. Stop being inconsiderate by claiming your wounds are too fresh when thousands of families have the bodies of their loved ones all over Serbia. I could go one forever but it has to end somewhere. I am ending it here with the hope that the Serbs of Kosova realise the fact that Kosova is going to be independent and that they decide to be part of it.
(Dreni, 16.06.2005. 23:22)

Uvek sam najvise voleo kad Srbi brane Kosovo iz Srbije i onda na nestrecu, oni koji su na Kosovu nastradaju. Pa vise Srbi na Kosovu ne zele takvu pomoc od Srbije. O Romima, koji su zbog Srba izgubili glave i da ne govorim.
(Zeljko Jovanovic, 17.06.2005. 09:38)

Hapja e kesaj faqeje eshte ide e qelluar. Kam frike se emocionet e ngarkuara nga te dy palet, do ta sterngarkojne kete forum. Perndryshe, ai/ajo qe kercnoi z. Zekollin, ne te njejten kohe kercnoi edhe te miren e Kosoves. Zekolli nuk ka shpier atje ne emer te tije, ate dikush e ka ngarkuar. Pyes, pse tani ngriten tensionet pa nevoje. Kemi nevoje per nje tolerance. Kosova dhe Kosovaret tani kan marr obligim qe ajo qe eshte ne te miren e saje te permbushi. Autoret e kesaj adrese, perkatsisht, edhe te ketij forumi, kan perkrahjen time modeste.
(RKabashi, 18.06.2005. 12:09)

Pre nekoliko stotina godina, Srbi su bili najvecim delom pod okupacijom Turaka Osmanlija. Tada su Srbi bili `mlada`nacija, kao i Albanci danas. Borili su se za oslobodjenje od dominacije Turaka, sa promenjljivim rezultatima, koji su uvek zavisili od odnosa snaga tadasnjih velikih sila. Uz silne ljudske i materijalne gubitke, koji nista ne bi znacili da Srbi tada nisu bili na strani sila pobednica nad oslabljenom Turskom imperijom i potom, u prvom svetskom ratu, Srbi su se izborili za svoju drzavu. Srbi su danas `stara` nacija, organizovani u losu i neefikasnu drzavu. Izgubili su nekolko ratova i kao rezultat toga, izgubili su i mnoge teritorije koje su ranije imali. Albanci su danas `mlada` nacija, koja je uspela da se nametne kao saveznik silama od kojih je Srbija izgubila rat. Sve sto se danas na Kosovu desava, rezultat je ishoda rata. Kao sto je, uostalom, uvek bilo, jeste i bice svuda u svetu, . To nema veze sa kategorijama pravde i nepravde, vec sa istorijskim nuznostima, koje se ciklicno ponavljaju. Kosovo jeste BILA srpska zemlja, i bila bi i dalje da smo umeli da je sacuvamo, tj. da pobedimo u ratu. Posto nismo...molim lepo. Turci su nekada drzali sve do Beca. Madjarska je svedena na 1/3 svoje teritorije. O Austriji da ne pricam.
(Marjan Markovic, 19.06.2005. 10:39)

Zaista od srca pozdravljam ovaj projekat, bez obzira sto se u do sada objavljenim komentarima da nazreti i svojevrsna ostrascenost. Iskreno se nadam da ce na ovom forumu broj ljudi dobre volje, spremnih na uspostavljanje pravog i nadasve konstruktivnog dijaloga, neprestano rasti. Srdacan pozdrav svima
(ana maria, 20.06.2005. 11:50)

The only possbile way of Serbs to get involved in Kosvas society are when you start recognizing Kosova as Indepenent State, and forget we are a province in Serbia. We where a province in Yugoslavia maybe, not in Serbia! (notice) I am not going to start any conflicts but its more like, get involved and help build Kosova or leave for Serbia...
(Gentian, 20.06.2005. 12:43)

Srdacan pozdrav svima onima koji posecuju forum!Mislim da je ovo jedan zaista pametan korak,osnovati jedan ovakav forum,koji mogu da posecuju i Srbi i Albanci. Zapamtite ljudi -NA MLADIMA SVET OSTAJE-!Ne vracajte se u proslost,jer od toga niko od vas nema koristi.Idite napred,stvarajte novu,bolju buducnost. "Ako ne mozes da ih pobedis,onda im se pridruzi"!!!
(sanella, 21.06.2005. 07:34)

Veliki pozdrav svim posetiocima ovog foruma....Imam par zamerki na sam rad i funkcionisanje sajta,ne znam ko su moderatori i ljudi odgovorni za ovo,ali kao prvo ja eto ne govorim albanski niti ga razumem i citam,a ovde ima komentara koje ja ne razumem a verujem da ima jos ljudi koji takodje ne razumu...A i da ne budem subjektivna takodje verujem da i na "drugoj strani ima onih koji ne govore srpski.Mislim da bi i sam sajt trebao da ima drugaciji izgled,da ima odredjena tema,i da ima ljudi koji ce kontrolisati sam tok diskusije i facilitirati u potrebnim trenucima, da se ne skrece s teme i da se ne ulazi iz krajnosti u krajnost. Toliko za pocetak,nadam se da ce se moja kritika uvaziti.
("ISUVISE TOLERANTNA OSOBA", 21.06.2005. 07:44)

Razlog trenutne nadbrojnosti Albanaca na Kosovu i Metohiji jeste etnicko ciscenje Srba. Ta cinjenica se ne moze osporiti. Nezavisnost Kosova bio bih los presedan koji bih pokazao da etnicko ciscenje moze da dovede do konkretnih promena granica. Napredak u mentalitetu Srpskog stanovnistva moze dovesti do konkretnih politickih promena unutar Srbije. Promenom politike i postavljanjem sposobnih politicara, uz punu podrsku naroda, Srbija moze da zadrzi Kosovo i Metohiju unutar granica SiCG.
(Bojan Jankovic, 21.06.2005. 23:39)

Evo me opet,i vidim da nema bas puno komentara,cak ni jednog posle mog koji je poslednji.Mogla bi da pisem na engleskom,ali mi je mnogo lakse na mom jeziku da se izrazim.Mislim da je svima dosta svakodnevnih bajki i standardima i statusu,u vestima i ne konferencijama se prica o tome kako je situacija na Kosovu sve bolja i bolja,ali zar ne shvatate da su svi internacionalci ovde na po 6 meseci i svako od njih mora da da izvestaj kako je nesto uradio i jedva ceka da se vrati svojoj kuci,svojoj zemlji i svojoj porodici....I na kraju ce svi otici a mi cemo ostati s ispranim mozgovima koje su nam oni ostavili.Ne zaboravite da smo mi Balkanci a oni zapadnjaci,da imamo razlicite poglede na svet i vrednovanja mnogih drugih stvari u zivotu. I svakom se cini (opet se vracam na njihove izvestaje)kako ovde padaju pecene kokoske s neba i sve je sjajno,a zapravo ljudi zive u pravom paklu,stopa nezaposlenosti nezamisliva,kriminal u porastu,ljudi su besposleni pa zato mnogo vremena provode baveci se politikom...umesto da se sve investicije usmere na ekonoiju,da se grade fabrike i nova radna mesta Kosovo je postalo "fabrika za pranje novca".Kad se samo setim koliko je ulagano u proteklih 6 godina a niko od toga nije imao koristi i dobra,npr koliko je novca ulagano u elektrokorporaciju Kosova,da bi mogli cak i da izvozimo struju a mi je opet nemamo....vazno da se renovirala kontrolna soba u kojoj je umesto slike Nikole Tesle slika Adema Jasarija. Dokle tako?Ja se eto brinem zbog sebe...KOji fakultet da upisem?Da li da odem zauvek odavde, jer mi vreme prolazi dok se ispunjavaju osnovni uslovi za zivot...mnogo bi mi bilo lakse da odem negde da zavrsim skolu,udam se...i da uopste ne mislim o ljudima koji su ostali ovde da se pate.Jer na Kosovu su ostali oni koji nisu imali gde da odu tj inisu imali novca da negde drugde zapocnu zivot,i ostali su oni drugi koji svoje karijere grade na muci drugh ljudi,tzv politicari i lopovi(stavljam ih u isti kos).A o enklavama...strasno,tamosnji klinci ce odrsati a nece znati sta je to semafor...smesno a zalosno....niko o tome ne razmilja.Najlakse je ne pustati ljude u svet i manipulisati njima.Jer su neinformisani i okruzeni.Plase se.Cujem tamo neke komentare onih koji su otisli s Kosova...Pljuju po Tadicu,uzdizu radikale koji pozivaju samo na puc i rat...Mnogo je lakse otici s nadom da ce neko ipak ostati na Kosovu i sacuvati ga dok se vi ne vratite..A posto smo mi Sbi crne ovce u svemu i sto se u moje i necije ime tamo radilo mnogo groznih stvari kako da ja dok odrastam i kada budem imala svoju decu odmah pocnem da ih ucim da pocnu da se pravdaju za nesto sto oni nisu uradili,i sto je neki manijak govorio da radi u ime Srpskog naroda.Dosta je uzdizanja nacija.Nacionalne zemlje su relativno novi poktreti i ideje.....Treba biti covek!Ja nikog ne mrzim,i nema razloga da mene neko mrzi zbog nekih glupih ratova kad sam ja imala samo 10 godina,i nasla se u cudu zasto se ljudi ubijaju? No niko ne razmilja o nama mladima,kojima je potrebno pozoriste,muzej,kulturno uzdizanje..a da li ga ja imam u mojoj "enklavi"?(mrzim sto moram da koristim ovaj izraz,jer on u stvarnosti znaci -mala naseobina ljudi na tudjoj teritoriji-.."ali nametnuto nam je i to..Da ja moje rodjeno mesto nazivam tako..:(... Eto to je zalosno,i ima li tog piliticara koji ce nesto uraditi za mene i moje vrsnjake? POSTO PAMETNI POPUSTAJU,BUDALE VLADAJU SVETOM!
(Isuvise Tolerantna Osoba, 22.06.2005. 13:52)

Uvazena g-djice "Isuvise Tolerantna Osoba", sudeci po prethodnom tekstu, preudonim Vam uopste ne pristaje. Ovim recima ne zelim da polemisem, ne samo sa Vama nego ni sa bilo kojim ucesnikom na ovom forumu. Ali, istine radi, moram Vam reci da gledate jednosmerno! Precutili ste ono sto je bila posledica svega ovog danasnjeg. Slazem se u delovima vaseg teskta gde ste sublimirali ono sto ima danas na Kosovu. Buudite iskreni i samoj sebi priznajte da se iz vihora rata se ne moze izdignuti i vrhovima blagostanja. Treba vise strpljenja, vise tolerancije i medjusobnog uvazavanja. Da bi se stanje moglo poboljsati, neophodno je i ucesce vasih sunarodnika u radu legitimnih organa Kosova. Nista se nece menjati na bolje bojkotima i teledirigovanim savetima. Posavetujte vase prijatelje koji imaju iole malo uticaja da se Srbi, vasi predstavnici vrate i zajednicki sa Albancima cine napore za poboljsanje ovog stanja, koje ne pogadja samo Srbe vec i nas Albance. Moji izrazi postovanja, srdacno! RKabashi Prishtina
(RKabashi, 24.06.2005. 16:56)

What a pitty that the majority of the Serbs do write their statements in their language. Since I am not able neither to understand their language nor their cyrillic scipt I'm unavoidable excluded from this discussion. Fortunately I can understand the English writings of the others (not necessary to mention their nationality?!).
(Ardita, 07.07.2005. 16:22)

Slucajno sam video na ovom sajtu da postoji forum. Citajuci komentare i misljenja uocavam da postoje bockanja Srba i Albanaca. Tih bockanja bice, dok postoje Srbi i Albanci. Mislim da se ove dve nacije nikada ne mogu pomiriti. Za Srbe je zalosno sto su izgubili Kosmet. Zao mi je sto ovo kazem ali Srbi su izgubili Kosmet. Albanci i danas vode veoma dobru politiku koja ce ih odvesti do cilja nezavisnosti Kosova ili Kosova i Metohije nije mi vise bitno kako treba da se zove ili kako ce se zvati. Ovom prilikom porucio bih Beogradu i svima onim velikim politicarima da su obrukali srpski rod i da su prodali Kosmet. Saka jada, Srba, koja zivi u enklavama, ne zna sta ce ni kud ce. Sigurno nece ostati da zivi na Kosmetu. Srbi moji i ja sa njima koji smo bez posla i na ivici egzistencije najvece neprijatelje imamo u srpskim institucijama ili kako ih Albanci zovu "Paralelne institucije". Zasto? Ljudi tipa: Rada Trajkovic, Randjel Nojkic, Dragan Velic, Oliver Ivanovic i manje zvucnija imena i najvece zlo za srpski rod, profesor, doktor, direktor KBC Gracanica Stojan Sekulic su odavno prodali Srbe. Zasto Srbija imenuje te ljude da nas predstavlaju? Ko su oni? Zasto beze od Kosovskih Srba? Zasto se nekada ne obrate narodu? Vole da sebe predstavljau u velikom svetlu u Srbiji a kada su ovde beze od ljudi. Albanci svaka Vam cast! Divim se Vama! Srbi probudite se!!!! Dajmo prvo da ocistimo ove nase petokolonase srpske koji nas pljackaju i uzimaju nas novac, pa onda da pregovaramo i mozda sebi obezbedimo zivot u pokrajini.
(stavricmarko, 11.07.2005. 12:01)

Ovde se, vidim, dosta prica o tome sta je cije, cije je Kosovo? Mislim da je to pogresan pristup. Celog zivota mislimo da posedujemo ZEMLJU a na kraju odemo u nju. Ne moze se zemlja posedovati od strane ove ili one nacije. Ona pripada ljudima koji na njoj zive i to je i evropski trend. Ja sam ucestovovao u ratu na Kosovu i sada evo pokusavam da dam doprinos pomirenju. Nisam ucestvovao svojom voljom i zato pozivam ucesnike ovog foruma da posete sajt www.raska.info koji je uradjen na 3 jezika (srpski, albanski i engleski) Scenario je za sada samo na srpskom pa pozivam albance i strance da mi pomognu da sajt i scenario zavrsim i na drugim jezicima. Inace, ja sam vise za klasicnu koncepciju foruma. Srdacan pozdrav svim ljudima dobre volje
(Srdjan Drazovic, 17.07.2005. 13:21)

Gospodine Fejzullahu ,vasa je tvrdnja sasvim neosnovana . Na osnovu nje ispada da Metohija nije postojala pre uspostavljanja vladavine Milosevica i njegove antisrpske vladajuce administracije . Pobogu covece pa cak i albanska istorija sta vise i turska , pisu o postojanju Kosova i Metohije . to su dve neodoljive teritorijalne celine . To sto vi pokusavate da ucinite , nije nista drugo, nego naivni pokusaj unistavanja dosadasnje istorije ovih teritorijalnih prostora i pokusaj stvaranja nove istorije , u verziji albanskih separatista i islamskih terorista .
(Petrovic, 24.07.2005. 15:34)

Gospodine Petrovic, ja ne mislim da menjam istoriju niti cu da pokusam, ja sam ubedjen da je Kosovo Albansko vise nego Srpsko i to je ono sto ja verujem, ja takodje znam da Srbi veruju drugacije. A vi pokusali ste da uspostavite pan-slavsku diagonalu preko balkana vec koliko puta i niste mogli zasto ja ne znam, ali znam da su Albanci uvek bili prepreka toga, ovoga puta Srbija je izgubila legitimitet za bilosta na Kosovo. Ja takodje znam da Srpska manjina na Kosovo se toliko manipulise sa Beograda i svaki dan radi protiv svoje drzave tako da ja stvarno ne znam kako ce se to reflektirati u odnosu srba i drugih nacionalnosti ovde na Nezavinu Drzavu Kosova. Svi manastiri, sve stare crkve su bile Albanske i vi to znate, prematome mi sigurnost tih objekata ce da bude duznost Kosovskih organa obesbedjenja i tacka. A to sto vi pricate terrorizam itd. procitaj malo vise i saznaces kako Srpski oficiri prodaju eksplozive i oruzje terroristima u iraku (vasem ratnom partneru sadam) i al keidu, znas li ti da eksplozivi korisceni u Londonu su poticali sa tih srpskih vojno terroristickih kanala? Svi to znaju, to sto vi trazite da mesate Albance i islamski terrorizam je vasa stara roba koja se nije prodala pa sad mozete da je drzite.
(Jeton, 05.08.2005. 09:07)

this is message for evryone out there special for this fella that call him self DRENI iam serb and my english is not so good as yours but I will answer your comment as best i can look I dont now if your are albanian or something else that doesnot make any diffrence.I am gona tell you bit about us we are proud people ,and we just wont what is ours KOSOVO to us is same as jurusalem to juwes it is our holy land besides jerusalim something that will never be part of so calld great albania those people dont even call them self kosovars they call them self albanians me as serb i call my self serbian nothing else.let me tell you about your language comment you have no rigt to say to somebady how to write or speak if you dont understand serbian you shuldnt even be here.english people concored half of world thru thousend years but you dont now that and all this people speak there laungage you shhould read more history books then papers . we are srbians and we are pruod of at to be serebian is god blessing and i fill sorry for you beacuase you are not one.so just be good man and dont visit this forum if you dont now what are you talking about and on the end volim srbiju kao svoju majku(naravno mislim i KOSOVO jer i ono je deo srbije i uvek ce biti srbiJASRBI nece dozvoliti da nasu svetu zemlju ruse i pale zlocinci boga ima nemoje to zaboraviti vratice se SVETI SAVO I MILOS OBILIC NA KOSOVO POLJE
(dejan maricic, 25.10.2005. 04:17)

kakva istorija kakva bakrac covjeqe gde zivite vi jell imate oci da vidite da kosova veq je nazavisna niko ne voli srba ok ni sllovenci ni hrvati ni muslimani pa ni crno gorci ej niko
(ari, 12.12.2005. 00:19)

Dve tri reci za "Isuvise tolerantnu Osobu" Draga moja,vidise da nisi ispunjena mrznjom,ali ipak jos nisi oslobodjena sasvim od nje. Cenim Nikolla Tesllu,jer je naucnik od koga je dobio ceo svet pa i mi allbanci.Ali ti nemoj da se iznenadish i nerviras kada cujes ime ADEM JASHARI,jer sam siguran da i ti znas ko,kakav je bio on i cela njegova shira porodica.Sigurno znas kako i zasto su pali -nisu imali gde dalje od svoje kuce i domovine,prema tome molimte...., Budi ubedjena da ja cu uvek ceniti tebe kada vidim da ti postujesh srbske heroje.Volim da me realno shvatis(razumes) Istinite pale borce-heroje,jer serbija nije bez njih.Ali,nemoze se postovati neki pali borac koji je dosao sa Serbije da u Kosovo tuce,pljacka,pali i ubije nenaoruzani narod. Meni je zao sto ti i ostali istomislenici kao ti zivite u enklavama.Ali daj pokusaj izadji od tog kruga,daj uzni korak i idi jednog dana u Pristini.Siguran sam da ces se lepo provesti i nece da ti fali dlaka,ama bas ni jedna. Pokusaj da se druzis sa tvojim vrsnjakinjama allbankama i videces da ce te lepo primiti,u to sam ubedjen 100%,jer poznajem svoj narod. Sa nama allbancima je llako postati drug;usllov je;da ti budes fer,realista i da gledas istinu u oci.A ta istina je tu ,nije skrivena ,da se ne moze videti. Ugledajte se u Dimitrije Tucovica,Milana Suflaja,Natasu Kandica i mnogo drugih kao njih i brzo cete se ubedite da su ovi koje sam spomenuo mnogo bolji srbi-patrioti nego neofasisti koji vas organizuju i nedaju vam da normalno zivite u kosovo zajedno sa nama.Budi ubedjena da vasi politicari, vama iskoriste za svoje jadne politicke poene, mracne krvave cilje... U tvoju pismo qitaosam da ne znas allbanski.Mallo je cudno a?! Ti si rodjena u Kosovo,gde i toku celloj istoriji Kosova od pamtiveka srbi nikada nisu presli 22% ukupnog stanovnistva.Prema tome trebalo da naucis albanski jezik,jer trebaceti;jedno da se druzis sa nama(ako vec hoces),posle ima tu-zaposljavanje itd,kada ga naucis,videces da je albanski jezik normalan kao svi ostali jezici u svetu+ti bices bogatija sa +jednim jezikom. Savetujem ti da se uclanis kod pokreta SAMOOPREDELENJE,koju vodi Albin Kurti,ekipa koja je sacinjena sasvim od mladih i nepokvarenih ljudi,koji nemaju apsolutno karieristicke-koruptivne ciljeve,mladi koji realno gledaju u buducnost,mladi koji nisu napojeni sovenizmom. Ako ti je tesko meni verovati,daj nadji adresu i dopisi se sa Natasom(a u serbiji ima punih Natasa,samo ih treba naci i pratiti),ali ako Natasa ne moze biti tvoj idol,onda zao mije vremena sto sam izgubio dok sam ovo pismo napisao,jer onda ti si u aut,i nemace svrhe.
(Fehmi Berisha, 16.02.2006. 05:53)

Polja obeležena crvenom zvezdicom su obavezna.

* Vaše ime i prezime:
* Email:
* Komentar:

FORUM

Govor Don Šan Zefija, Biskupskog Kancelara, Katolička crkva

Međuverska konferencija o mirnoj koegzistenciji i dijalogu
Pećka Patrijaršija
Peć 2 –3. maja 2006. godine.

OSTALI ČLANCI
Pročitajte ostale tekstove

REAKCIJE
© 1998-2005 CDRSEE, KosovaLive i Medijski Centar Beta
Odgovornost za sadržinu tekstova objavljenih na sajtu www.kosovakosovo.com u potpunosti preuzimaju Centar za demokratiju i pomirenje, agencija KosovaLive i Medijski Centar Beta. Tekstovi ni na koji način ne odražavaju mišljenja donatora koji su pomogli Albansko-srpski forum za razmenu informacija.