[ English ] [ Shqip ] [ Srpski ]

FORUM
Na Kosovu i Metohiji uporedo rešavati probleme penzionera bez primanja i radnika koji su ostali bez posla

Gospodine ministre, Vi ste vidim nasli resenje za probleme penzija. Ok neka bude i tako. Ali ko ce gospodine ministre platiti plate 150 albanaca oteranih sa posla u vreme Milosevica, zbog jednog dana strajka. Znam da vi niste krivi za to. Srpska vlast, "demokratska" takodje nije. Ali drzava Srbija jeste. Ako cemo tako stvari terati vi cete traziti da se sve sto se sa Kosova, u ovom slucaju od kosovskih penzionera trazi uslovljava necim. Prvo, neotudjivo je pravo penzionera da primaju svoju mukom zaradjenu penziju. Da ste principijelni, to sto vredi za Albance vredelo bi i za Srbe, ovako njih povladjujete, kao sto je to srpska vlast uvek cinila kada su bili Srbi u pitanu. Razmislite dali je to dobro. Beqaj
(Beqir Beqaj, 29.07.2005. 12:42)

Te lexosh keto dye Deklarata te dy Ministrave lete eshte te kuptohet,se sa kontradiktore jane. Njeri mundohet me te gjitha mundesite qe i ka per zgjidhjen e problemit ,(per te miren e qytetarve te vendite te vete pa dallim Kobi ,Feje, apo Race ,dhe pa prapavije politike dhe me nje sinqeritet dhe deklarate te moderuar ) Kurse tjetri mundohet me nje Demagogji se nuk ka marre letra ,se eshte qe nje vite egjysme ne ministri,se ka probleme te te shperngulurve,se ka njerze te larguar nga puna qe gjashte vite , e tjera. Thjeshte mundohet te luaj me kohen, se pse parate e pensionerave te qytetarve te Kosoves perdoren per qeshtje te tjera p.sh Pagesa e pensionit te Ratko Mladicit(dhe te tjerve si Ai) te kerkuarit nga Haga per Krime lufte dhe Gjenocid. Ndihma Financiale ne shuma Marramendese per te ashtuquajturit Vullnetare per ne Hage ,ku sipas vete mediave Serbe u jane dhane nga 500,000,oo € , e per kete kete Zotri nuk e vrete ndergjegja as nje pake per ata Pensionera qe dhane kontributet e tyre me Dekada ne Fondin e Pensioneve,kurse sote nuk kane te holla as per Medikamete e lere per te Jetuar.
(Driton Alickaj, 31.07.2005. 12:59)

Gospodine ministre obecali ste visse puta i to javno da cete za novinare izdejstvovati kosovski dodatak, pa nissta od toga? Da li je ovo jedna od takvih pricca koje plasirati i penzionerima sada?
(Ivan Markovic, 04.08.2005. 08:32)

Slobodan Lalovic, kao odgovoran za ozbiljna pitanja, kakav status imaju ostavljeni bez posla radnici od 1999 pa sve do danas.
(kastriotjashari, 06.08.2005. 18:59)

Polja obeležena crvenom zvezdicom su obavezna.

* Vaše ime i prezime:
* Email:
* Komentar:

FORUM

Govor Don Šan Zefija, Biskupskog Kancelara, Katolička crkva

Međuverska konferencija o mirnoj koegzistenciji i dijalogu
Pećka Patrijaršija
Peć 2 –3. maja 2006. godine.

OSTALI ČLANCI
Pročitajte ostale tekstove

REAKCIJE
© 1998-2005 CDRSEE, KosovaLive i Medijski Centar Beta
Odgovornost za sadržinu tekstova objavljenih na sajtu www.kosovakosovo.com u potpunosti preuzimaju Centar za demokratiju i pomirenje, agencija KosovaLive i Medijski Centar Beta. Tekstovi ni na koji način ne odražavaju mišljenja donatora koji su pomogli Albansko-srpski forum za razmenu informacija.