[ English ] [ Shqip ] [ Srpski ]

FORUM
Raseljenim ljudima sa Kosova mora biti ponuđen izbor

Raseljeni sa Kosova, tj. SRBI, MORAJU se vratiti na svoje drevno ognjiste. Srbi NIKADA nece predati kosovo siptarima. To da svima bude jasno.
(Aleksandra Velika, 05.08.2005. 15:20)

---zoteria nga UNHCR, si duket ke hy von ne problematiken kosovare (problematike e kan bere bashkekombasit e tij dhe fqinjet per rrethe tij), ju personalisht a jeni te njohtuar me puntorin e juaj ne pjesen veriore ne Mitrovic, si pergjegjese per ate pjese Radica-nr.tel.063-8173158, zoteri Gottfried Koefner a jeni ne dijeni se ky person jeton ne pron te huaj, ky person ndihmon pastrimin e lagjeve nga banoret joshqiptar duke u treguar huliganeve serb se cilat jane pronat e pershtatshme per debim. Ju zoteri dhe i gjithe stafi tjeter duhet se pari ta pastroni oborrin e Kosoves ti ktheni banoret qe jane mbrenda Kosoves neper shtepit e tyre e pastaj ata tjeret qe jane jasht Kosove. Per te gjithe banoret qe nga fundi i 1999 e deri me sot nuk ju eshte dal ne kurfar ndihme, kan humb pasurin e patundeshme ne pranin e stafit nderkombetar, disave u jane vrare anetaret e familjes para ushtarve te KFOR-it, vjedhja dhe thyerja e orendive ne prezencen e tyre me duket se kjo duhet shqyrtuar mire nga ana e stafit nderkombetar e pastaj te ndermirret per kthim siq ju e quani- pastroni berllogun e juaj e pastaj mund te veproni me demokraci se gjithe keto vite na e keni gerrdit ate demokraci duke folur e shtrydh ket pjes te ballkanit.
(kastriotjashari, 21.08.2005. 12:28)

---OSCE, UNHCR zajedno sa UNMIK-om treba da srede izbeglice unutar Kosova, sto je sramota za sve njih a najvise za USA koja samo posmatra i vise smeta svojim cinickim ponasanjem nego sto pomaze resenjem problema za izbeglice unutar Kosova. Bez resenog problema sa izbeglicama unutar Kosova nema povratka za stanovnike van Kosova to vam garantujem jer nece biti mira, ljudi su izgubili clanove porodica, izgubili svoja ognjista u prisustvu medjunarodnog faktora(okupatora), oni trebaju da odgovore pred UN za svoj negativni rad a ne sad ovaj specijalni izaslanik trazi odgovornost od Kosovskih politicara koji nika se nisu bavili politikom ili od Beograda gde aktuelna vlast nema pojma gde ce pre: saradnja sa Hagom, Ekonomska kriza a boli ih glava za Kosovo- ponavljam bez resenog problema raseljenih unutar Kosova nema tog standarda.
(kastriotjashari, 22.08.2005. 15:53)

Mnogo ce se stranica ispisati,i gotovo ce svaki tekst biti slican jedan drugima,ali ja mislim da je najbolje da Srbi sednu za sto sa Amerikancima i pitaju sta je interes Amera.Svako ko te na ovakav nacin davi i gnjavi ima u tome interes,pa ako je tako neka kazu:-trebaju nam Vase fabrike,rudnici,treba nam Vas Obilic,koji je pun nafte,trebanam...itd.Dacemo im samo neka nase ljude koji su nekad ziveli srecno pod jednim krovom zaposle.Neka izvoze,ali i nama neka ostave 30% od ukupnog izvoza i eto nama zivotnog opstanka i svi smo opet prijatelji.Neka se Albanci dobro zamisle:-sta su im doneli ovi ratovi i nemiri?Doneli su zlo!Narko-dilere,korupciju i zlocine.Sve se prasta,ali rusenje bogomolja-NE!Makar to bio i moj rodjeni brat,nikad mu nebih oprostila.Ja se telefonom cujem sa svojim koleginicama s posla,koje kazu :-da nam je da se vrati ono bivse vreme,kad smo jedna drugoj dolazile na svadbe,veselja ,slave..Razmislite i videcete da sam u pravu.Pozdrav svim ljudima iz Kline. Slavica Saicic,med.sestra Klina
(slavica, 08.11.2005. 13:36)

Ne verujem da ce se srbi ikada vratiti na Kosovo. Sa tim je zavrseno. Nakon svega sto se izdesavalo. Trebalo je prihvatiti sporazum u Rambujeu, sve bi bilo drugacije, sada je prekasno. Price o povratku su sve same iluzije. Mada je moja licna zelja da se svi vrate na svoja ognjista, ali cisto sumnjam da je to moguce. Pozdrav svima
(koso kosovski, 02.12.2005. 12:33)

Duhet te dale nji Shqiptar intelligjent ne Qeverine e Kosoves qe nji dite po edhe aj ta shtroje problemin e shqiptarve te shperguler me force nga tegjitha qeverite serbo dhe ish yugoslave .Edhe ketyre shqiptareve duhet tu jipet e drejta per rekthim.
(ramiz.basha, 17.12.2005. 00:13)

A ka dikush ne ket Forum qe mendon se nji dite zezaket e Amerikes di te khehen ne Afrik ?...
(ramiz basha, 23.12.2005. 20:40)

O ljudi moj,zasto se prepucate s time ;vraticese srbi nece se vratiti? Svi skollovani ljudi-intellektuallci u srbiji znaju da allbanci su stari sedeoci Ballkana,to znaci ne samo u ovim teritorijama gde danas zive .Nije dalleko vreme,ima samomanje od 100 godina,kada srbska vllada(vojska-millicija)projurilla nas allbance od nasih kuca u celloj Topllici.Dokaz za to:jos su neki zivi od te golgote i pricaju sta su dozivelli,a to je uzasno.Drugo:jos su dokaz arkitektura,to, nacin izgradnje kuca i ostallog u te prostore kada smo zivelli mi tamo. Vama srbima nije vam to billo dovoljno.Sillom ste doslli u kosovo,i sillom ste nas uzelli nase najbolje mesta,imanja,kuce itd.,to znaci doslli ste kao kollonisti jell ste imalli moc(uvek iza vas stari brat -illi majka Rusija).Jeste doslliste nepozvani.I posto ste doslli nije vam billo dosta ni to,nego st nas tuklli,uhapsilli , ubilli i mnogobrojni od nas neimaci drugi izllaz napustillisu svoja ognjista i isellelli se za Tursku. Za nas Allbance pocetak drugog Svetskog Rata je bio spas,jer u suprotnom bi se sproveo plan vaseg idola Dr.Vasa Cubrilovica"ISELJEVANJA ARNAUTA U MASI SA KOSOVA",i nas allbanaca stvarno ne bi nas vise billo na kosovo,Bujanofcu,presevi,Medvegji i zapadnoj Makedoniji. Drugi svetski rat za nas allbance (sillom podeljenih od matice Allbanije)nije nista dobro doneo,i ako smo sami osllobodilli nase teritorije,a bogami pomoglli i vama ostallima u Jugosllaviji da se osllobodite fasizma. Uzallud smo pevalli sllobodi. Fasizam samo se promenio.Islli nemci -doslli srbi.Uvek pod istim llaznim parollama:"KOSOVO JE KOLEVKA SRBIJE""KOSOVO JE SRCE SRBIJE"itd.itd. Pa ljudi moj ,sada su doslla druga vremena.Svi vasi skenari za iselevanje allbanaca za Tursku ,pocevsi od NACATARNIJE,CUBRILLOVICA;ANDRICA;MILLOSEVICA i drugih propallisu za sve vreme. Ja znam dragi moj prijatelji da vam je tesko.I nije vam tesko da se pomirite sa istinom,nego vama je najteze da SVOJOJ DECI KAZETE ISTINU u vezi sa Kosovom.A ta istina je;da nikada u toku istorije Kosovo nije billo vasa.Probllem je da ste vi uvjek fallsifikovano -llazno prikazalli istinu i vasa deca su to od vas naucilli,culli,i normallno da su vama verovalli.Normallno je da omlladina srbije ,sve do poslljednih godina nije billa kriva sto je tako misllilla.Alli krivi ste vi roditelji,nastavnici,profesori,pisci...,jell ste vasu omladinu llazno uhranilli. A sada od prillike u svakoj drugoj kuci jeste Internet.Vasa deca,hvalla bogu,pocellisu citati i druge istoricare sveta i da stvarno vide da su billi manipullirani llazima i fallsifikatima.E to vama sada jeste tesko.I stvarno tesko je,jell je dosllo vreme daq sa vasom decom rascistite racuna zbog llazi i fallsifikata. Jedan primer:uvek ste zestoku propagandu napisalli da ko bajagi ;allbanci u 17 veku su doslli sa brdima allbanije pa su se prosirilli u ravnicama Kosova! a nikada niste objasnilli:ko je pre nas ("sto smo se spustilli sa brdima")ziveo u te prostorije. Godine 1970-74 pocellisu mallo drgaciji vetrovi duvati u celloj Jugosllaviji,pa i u Kosovo.U nekoj meri mi allbanci smo dobilli neka prava(dalleko od toga sto nas pripao);dokumentima ;allbanski jezik je dosao u administraciji.E drugovi srbi ,to je bio najtezi udarac za vas.To niste moglli da podnesete!billo vama cudno kako moze allbanski jezik da bude ravnopravan sa "bozjim"srbskim jezikom i mnogi od vas islliste za srbiju,razumese postoste vase imanje,koje ste uzelli sillom od nas bezpllatno,skupo skupo prodalli nama.Znaci mi allbanci smo kupilli nasa -pre otete kuce i ognjista. A zna se da vasa omlladina imalla jos drugi razllog sto Kosovo napustilla:Ekonomska beda u Kosovo(ako smo uporedjalli sa Srbijom-katastrofallna infrastruktura,nezaposllenost,najveci broj stanovnika u jednom kfadratnom killometru(ne nadjem adekvatni izraz u vasem jeziku)itd.i isellelliste. Mi nismo protiv vas da se vi vratite u Kosovo,u vasim ognjistama i kucama (ko ih nije prodao i ko ih nije skrvavio ruke nasem krvlju),ali vi trba da vidite i prihvatite reallnost danasnjice i trebate dati doprinos za NEZAVISNO KOSOVO,to znaci morate biti kullturni i prihvatiti PRAVO NARODA NA SAMOOPREDELENJE.A vi dobro vidite i znate da odprillike 98% allbanaca,bosnjaka,roma volle SAMOOPREDELENJE,to ne volle jedno 2% ollos allbanaca koji su sa vama pobeglli za srbiju(jell u sva vremena su radilli prljave posllove),jell su misllilli da cete vi tamo u srbiji njih docekate kao najbolje priatelje i da cete odmah po komodnim stanovima premestiti! o jadnici,nisu znalli da kamen je tezak samo u svom mestu. Kako ja mogu da cenim i postujem jednog srbina kada on izda svog naroda,kada on ne volli svoju domovinu?pa kako taj srbin ce mene volleti ? apsurd. Ja postujem i cenim svakog srbina koji volli i radi za svoju srbiju.Alli trazim da me postuje svaki srbin kada ja radim i vollim svoju drzavu Kosova. E tu je nesporazum. A ovo je zadatak nastavnika ,profesora,pisca,istoricara iroditelja da jednom za uvjek priznaju istinu svojoj deci da su ih cellog vremena llagalli i manipullisalli i da je bas zbog te llazi i manipullisanja dosllo do ovog krvavog i prlavog rata(koji se vise vodio protiv zena,staraca,dece i nemogllih,nego protiv UCK. Sto vise kasnite od toga da vasoj deci priznate ISTORIJSKU ISTINU tesko sa vama.Kada budete toga razumete,bice vama mnogo llakse.LLakse cete spavati,disati ziveti i sve ostallo,jer stvarno nosite jednu ogromnu tezinu u lledjima.A sa tu tezinom tesko je koraciti brzo ka civillozovanijem svetu. Dosta je teatra vise dragi moji.Vi jos dan danas igrate ullugu llisice.Dosta vise.Svet vise ne mozete prevariti.Svet niste provarilli ni 1912,svet je znao istinu,alli je zatvarao jedno oko i sravnio svoje racune tadasnjeg vremena.Danas svet nece vise zatvarati ociju.I ako pokusa jos jednom upallicese u njegovoj vatri,jer mi allbanci necemo zatvarati oci i pomiritise sa novom okupacijom.I onako kosovo sa 10900 kv,killometara je dosta uze i mallo sa broj stanovnika,prema tome dalje prstiju sa Kosova,jer je najbolje resenje NEZAVISNO KOSOVO,e onda mi poboljsamo ekonomska,kullturna,sportska i druge odnose kao dobre susedne mesta. Fehmi berisa. Za nas allbance fasizam samo se promenio;islli nemci,doslli-jos gori srbi.
(fehmi berisha, 23.12.2005. 22:31)

menije drago da vi mislite da su vam koreni odatle.ovo sto si ti gospodine napisao je mnogo dobro sastavljeno i natisano al nije mi samo jasno dal ti stvarno verujes u sve ovo sto si napisao .a sto se tice resenja to ce mo jos i da vidimo ima vremena za to.
(sladjana jovicic, 14.03.2006. 22:41)

KOSOVO JE VEKOVIMA BILO SRPSKO I BICE PONOVO SAMO JE PITANJE DANA
(ivana savovic, 12.05.2006. 11:50)

zao mi je ali mislim da nesto sa vama nije u redu, da li mislite glavom ili ... dokle cete glavom u zid, pustite vase srbe koji su ziveli u Kosovu da zive i sada jer vi ste jedini razlog sto nisu ovde. oni koji misle kao ti oni im najvise stete i niko drugi.
(kasumaj, 24.05.2006. 20:30)

Polja obeležena crvenom zvezdicom su obavezna.

* Vaše ime i prezime:
* Email:
* Komentar:

FORUM

Govor Don Šan Zefija, Biskupskog Kancelara, Katolička crkva

Međuverska konferencija o mirnoj koegzistenciji i dijalogu
Pećka Patrijaršija
Peć 2 –3. maja 2006. godine.

OSTALI ČLANCI
Pročitajte ostale tekstove

REAKCIJE
© 1998-2005 CDRSEE, KosovaLive i Medijski Centar Beta
Odgovornost za sadržinu tekstova objavljenih na sajtu www.kosovakosovo.com u potpunosti preuzimaju Centar za demokratiju i pomirenje, agencija KosovaLive i Medijski Centar Beta. Tekstovi ni na koji način ne odražavaju mišljenja donatora koji su pomogli Albansko-srpski forum za razmenu informacija.