[ English ] [ Shqip ] [ Srpski ]

FORUM
Kome pripada Kosovo?

Mund te them se jam gjithenje e me kenqur me temat te cilat po i botoni ne kete Forum. Nuk jam historiane, por e dije vetem nje send kjo se si shkruan zoti Batakoviq eshte pamflete politik, nuk ka asgje me historine dhe aty nuk ka kurregje nga historija, por eshte politik nga pozitat serbomedha. Ku ta dije ndoshta zoti Batakoviq, edhepse po duket i moshuar nuk ka lidhje me historine e mirefillt.
(Azra Ramadani, 01.09.2005. 21:06)

Zoti Batakoviq paska harruar se serbet ne fillim te shekullit te VI si pjes e minoritetit rom te ish Rusis cariste filluan te barten per në ballkan, prandaj zoti Batakoviq edhe serbet njeher e pergjithmonë duhet te zgjoheni nga gjumi dhe të pranoni realitetin.
(Ismet Hysenaj, 02.09.2005. 05:13)

Me keqëardhje e them se një intelektual i nivelit që mbani ju është shumë e quditshme. Aq shumë jeni munduar ti mbështjellni burimet e sakta me të pasakta, sa që ja keni humbur edhe kuptimin shkrimit. Z. Batakovic ju pyes kur erdhen Serbët në Ballkan? (pasi ata po lidhen për Jerusalem/KOSOVËN/) dhe 2. Kujt i Takon Serbija e Sotme me ata kufij Administrativ që i ka pa Vojvodinën pa Malin e zi e kuptohet pa Kosovën ka mbet gjat kohë ( pasi në Serbi ka edhe trashigimi kulturore vllahe ndoshta ma shumë se serbe. Të falimindert për mirkuptim.
(Ymer Gashi, 02.09.2005. 07:34)

Gospodine Batakovicu, dosao je poslednji cas da vi i drugi politicari pokazete narodu da je Kosovo izgubljeno. Ako malo razjnasnimo stvari, razumecemo da ono nikad nije pripalo Srbiji, jer ne mozemo da kazemo da neka zemlja u kojem zivi 90% albanskog stanovnista a samo 10% ili manje Srba pripada nama. Mi smo uvek rekli da mi Srbi smo veliki junaci, i da ne dajemo ono sto pripada nama...onda kako su mogli siptari da dolaze sa Albanije, da se naseljavaju na Srpsku zemlju pa da ih 'Srpski junaci' ne sprece na tome? Molimo vas da ne obmanjujete narod sa tim lazima, treba da polako kazete njima da ce Kosovo dobiti nezavisnost - a neka se molimo da Albanci daju Srbima ona prava koja im prpiadaju pa da svi zive u slobodi i miru.
(Nikola Tomic (Kraljevo), 02.09.2005. 07:36)

Gospodine Batakovicu, dosao je poslednji cas da vi i drugi politicari pokazete narodu da je Kosovo izgubljeno. Ako malo razjnasnimo stvari, razumecemo da ono nikad nije pripalo Srbiji, jer ne mozemo da kazemo da neka zemlja u kojem zivi 90% albanskog stanovnista a samo 10% ili manje Srba pripada nama. Mi smo uvek rekli da mi Srbi smo veliki junaci, i da ne dajemo ono sto pripada nama...onda kako su mogli siptari da dolaze sa Albanije, da se naseljavaju na Srpsku zemlju pa da ih 'Srpski junaci' ne sprece na tome? Molimo vas da ne obmanjujete narod sa tim lazima, treba da polako kazete njima da ce Kosovo dobiti nezavisnost - a neka se molimo da Albanci daju Srbima ona prava koja im prpiadaju pa da svi zive u slobodi i miru.
(Nikola Tomic (Kraljevo), 02.09.2005. 07:37)

Gospodine Batakovicu, najbolji moguci odgovor ste vec dobiliod svoga sunarodnajka. Kako se ne stidite da u jednom ozbiljnom mediju objavljujete takve bajke, to mozete da govorite vasim unucima i da ih trujete takvim nacijonalizmom, i tako smo sigurni da i sledecih sto godina i sledece generacije biti u jos uvijek u sukobu. O nasoj istoriografiji govorite kao o romanticarskoj, molim vas pogledajte vasu, koja siri takve bajke o nebeskom narodu, i o nekim davnim bitkama. Svaki osbiljan istoricar na svetu, osim srba, priznaju da je bitka na Kosovu bila saveznistvo balkanaca, znaci i albanci su ucestvovali, a ne srpska bikta kao sto vi to predstavljate. Znaci vasa citavo znacenja "Kosova" osniva se u jednoj istoriskoj neistini. A to sto ste gradili crkve, moze biti da je neki vas vladar imao tu maniju i za kratko vreme izgradio ih je, ali sta to trba da znaci. Vas vladar proslog destljeca je isto gradio crkve, i sad ih ima u mestima gde je bilo mozda samo nekolicina srba. Ko je unistavao materjalne tragove zna se, vasa je drzava na Kosovu pokusala da iseli citav albanski narod, milijon ljudi je drzavnim terrorom prisiljeno da napusti Kosova, njihovi dokumenti su unistavani, kuce su unistavane. Da ste stvarno uspeli u svome planu, danas bi ste o tome govorili da na kosovu nije nikada bilo Albanaca, a ne biste se ni stidili, da to kazete. Umesto da se izvinjavate za genozid i drzavni teror na kosovu, otkad ste je okupirali ( godine 1912), vi nastavljate da sirite neistine. Kazete da nema matrijalnih dokaza da su albanci bili tu od ilirskih vremena, ima ih sigurno, ali ako ih i nema to ne trba da znaci da nije istina. Sa druge strane nema ni dokaza da nismo bili tu, ni nema dokaza o tome odakle smo dosli. A za vas se zna odakle i kada ste dosli. Ali otkricu vam tanju o tome gde smo bili izmedju VI i XI veka, bili smo na mesecu. Ako ne verujete, idite i trazite dokaze.
(Lum Shala, 02.09.2005. 11:35)

Batakovichu, Vidim da vasha zhelja da dezinformishete potiche iz vasheg turskog prezimena, jer vi lazhete pre svega sebe, a onda i tamo nekog ko ne zheli da iskoristi pravo da se informishe negoli da se dezinformishe. Vash komentar je pun turskih lazhi , i ne chudi jer vi imate tursko prezime jer Batak je turska rech, i vi pokushavate da pomochu srpsko –turskog nachina lazhi da solite pamet jer poseduete nekakve titule koje se baziraju na srpskoj filozofiji lazhnog prikazivanje proshlosti,danashnjosti i kao rezultat nemoguchnosti o razmishlanju o normalnoj buduchnosti. Nishta ne rekoste o genocide izvrshenom na Kosovu 1998 i 1999 godine. Taj genocid je pripremljen na nauchnoj bazi i svi dogadjaji su bili isplanirani od svih relevantnih drzhavnih institucija srbije, i imali podrshku vechine stanovnishtva srbije da se Albanci jednom za uvek proteraju sa Kosova. Jedino niste planirali da che se na chelu Velike Britanije nachi jedan od najvechih britanskih lidera svih vremena Toni Blair I da ne chelu USA administracije biti velichanstveni Bill Clinton i jedna fantastichna figura Medllin Ollbrajt koji su vam pokvarili plan o likvidciji gotovo svih Kosovskih Albanaca. Vi srpsko-turski batache niste objasnili kako to da i dan danas ne kriviste ni jednog srpskog kriminalca ili teroristu koji su ubili oko 16 hiljada Albanaca tokom 1998 i 1999. Vi prichate o istoriji o nekim vremenima iz gmizavachkog perioda koji je po vama ostavilo traga u genima srpskog naroda i razno-razne gluposti koje sadrzhi vash komentar olichen nekakvom akademskom kuazi-titulom… Ako zhelite nauchiti neshto o Istoriji, Gegrafiji, Biologiji, I ostalim logijama ja vam preporuchujem da chitate Genijalnog Srpskog Analitichara Gospodina Petra Lukovicha i onda se javite sa vashim realnim spoznajama o ovim logijama. Da vam pomognem evo ti website http://zamislisrbiju.org/. pa se javi batache tursko-srpski. Besim Prishtina
(Besim Prishtina, 03.09.2005. 13:56)

A... ko je bese predsednik Srbije? Aha... sin poznatog sovinista, Ljubomira Tadica. A vi gospodine Batakovicu ste njegov savetnik, jel?!... Lepo boga mi. Kad bi bili iskreni, vi bi nam “odkrili” jednu tajnu... “Kad god ga savetujete mladjeg Tadica, on vama kaze “Znam to... tata mi je pricao o tome”. Tako da, gledajuci kakvo misljenje imate vi, i niste mu potrebni kao savetnik. On sve to sto vi mislite, naucio od tate, jos od malena. No, da se mi vratimo vasem nastupu u ovome sajtu: Cudi me sto nije se naslo neka pametna glava u Srbiji pa da preokrene tu zatrulelu politiku u zdrav razum, kako bi Srbija postala mirotvorska zemlja na Balkanu. Ali, za vase neprijatelje, to je dobro... Sto slabiji neprijatelj, bolje za njih. Kako mozete reci da je Kosova srpspski Jerusalem?. Pa i taj Jerusalem morao da se povlaci iz okupiranih palestinskih zemalja, mislim od jednog dela, jer ima jos da se povlaci. Kazete da su Albanci dosli iz Albanije, ali negirate da ste protelali oko 100 hiljada Albanaca iz uze Srbije u Turskoj. Sramota... Vi uvek se vracate na proslost, samo u onim periodama gde ste, zaista bili jaki. Sto se ne vracate, na primer u periodu, pre naseljavanja slovena na Balkanu? Plasite se da bi onda trebali da napustite Balkan? Nece vam niko to traziti, jer ostali narodi Balkana gledaju u buducnost a ne u proslost. Albanija sa ovim granicama postoji od nepunih 100 gadina, i sta mislite, ona se nalazi isto na Balkanu. Nismo mi Albanci dosli, na kraju krajeva iz Azije neko smo se “vrtili” po Balkanu. Nije to nista strasno, u odnosu na vas sto ste priznali da ste na Balkanu dosli iz Karpata. I gle cudo, u mesto da budete fini, vi hocete celi Balkan, pa cak i za Crnu Goru kazete da je srpska drzava! Sto morate da ga naljutite tog mladjeg brata. On i ovako je ljut na vas, za to ce sledece godini on se odvaja od Srbije. Ako vam ide Crna Gora, koja je skoro ista kao i vi, sta trazite pobogu od Albanaca? Vi ste njih isterali od kuce 1999. i nemojte se nadati da ce vam poverovati u zajednicki zigot. Boze me sacuvaj... To moze samo u snu da se pomisli, i to u intervalu od 5 minuta, nikako vise. U smom kraju, da bi absurd bio veci, vi negirate da su Albanci, potomci Ilira... Slucajno sam gledao Vojnu enciklopediku JNA od 1970. godine gde ste priznali da su Albanci direktni potomci Ilira, a sada, u mesto da ste ojacali tu tezu, vi hocete je bristati. Necete moci. Zbog Niceg drugog, nego sto su Albanci ponistili analfabetizam i prosli sve najpoznatije Univerzitete u svetu, tako da su postigli i da budu predavaci u nekolicinu od tih universiteta. Kasno je vise da promenite istoriju Albanaca, Kosova i Balkana u celini. I na kraju, vi mislite da ce status Kosova biti konacan, uz “dogovor” sa Srbijom?! Ne gospodine. Sa Srbijom ce se razgovarati isto kao i sa svakom drugom drzavom na Balkanu, nikako o unutrasnjog uredjenja zemje. Vama nek vam da bog srece a mi cemo preurediti nasu zemlju onako kako sami zelimo. Jer zivimo u veku DEMOKRATIJE, a to snaci vladanje naroda te zemlje. Niko nece biti lud da nametne nesto neprihvatljivo za narod Kosova. Kosova je zemlja sviju kosovara, pa i zemlja Srba koji zive ode, nikako srpska provincija, kako ste je nazvali vi u ovome tekstu. Kako bi vam proslo usijanje glave, preporucujem da posetite granicni prelaz u Merdare.
(B_Beqaj, 03.09.2005. 17:37)

KOSOVA has always been and will remain predominantly Albanian, but that does not mean that other nationalities can not live there. Best regards from independent, free and beautiful Kosovo/ Kosova.
(ADRIAN, 03.09.2005. 18:54)

Pa lepo vi to Albanci radite prvo manastire i crkve popalite pa posle tvrdite da su oni napravljeni na ostacima starih ilirskih objekata ?? Stvarno mi nije jasno kako vi mislite da zivite sa bilokim ko nije vase vere kad sve sto je ne albansko nazivate sovinistickim, svakodnevnu torturu nazivate pojedinacnim zlocinima. Nije kriv albanski narod sa Kosova sto su dva podpaljena idiota ubila dva mladica nedavno vec je kriv sto ne primorava vladajucu garnituru da se vinovnici kazne. I tako iz zlocina u zlocin srpskoga narda je sve manje a niko nije kriv. Albanija jedino moze da postane nezavisna ako se odrekne politike etnickog ciscenja i mrznje. Umesto da brinu kako ce pomoci svom narodu u kojem samo kriminalci zive bogato oni se bave niskom populistickom politikom. Zasto Srbi ne bi mogli da osete normalan(slobodan) zivot kroz decentralizaciju? To samo govori da vlasti Kosova takvoj kakva je sad nije u interesu boljitak kosovskog naroda vec samo cista albanizovana drzavica koju sa ogromnom stopom nezaposlenosti velikim natalitetom i stopom kriminala. Ta drzvica ce verovatno postati crna rupa regiona jer nece moci da saradjuje ni sa jedno drzavom u regionu, a EU ce ostati verovatno samo san milion Albanaca.
(R. Ilic, 04.09.2005. 15:49)

Desha te reagoj ndaj intervistes se z.Batakoviq per nje arsye te vetme që ai nuk është fajtor sepse po te mos mendoj kështu signore Koshtunica nuk i jep më buk.Prandaj jam i mendimit qe Bashkësia Ndëkombetare tashmë i ka kuptuar qëllimet e politikaneve sërb e z.Batakoviq e dinë më mirë se ne që Kosova ka qenë pjesë e Shqipëris deri në vitin 1878 pra ne Kongresin e Berlinit ku është bërë edhe coptimi i trojeve shqipëtare . z.Batakoviq tashmë e ka kuptuar qe BE dhe SHBA-të nuk janë më në anen e Sërbis sepse gabimi i bër në vitin 1878 i ka kushtuar shumı shtrejt dhe ai e dinë që Kosova por edhe çdo vend tjeter i cili vendoset nën administrimin ndërkombëtar e fiton Pamvarësin me apo pa dashjen e shtetit fqinjë . ju faleminderit ...
(Fatmir Gashi, 04.09.2005. 19:59)

Vi... Ilicu, izgleda vise brinete za, kako bi rekli hrvati, gospodarstvo kosovskih gradjana nego za "gospodarstvo" Srbije... Jeste li svesni u kom polozaju je Srbija? Koliko ima nezaposlenosti? Ko stiti taj jadni narod od korupcije, mita, kriminala itd? Sigurno vi mislite da mi u Kosovu ne znamo! Sve znamo i, zahvaljuci tome, mi se tesimo da je ipak dobro. Na kraju, ne gledaj u tudje dvoriste, jer ces zaboraviti tvoje... Jos ovaj savet: "Ako vama ispod svega je vera, kod nas to nije, jer mi pripadamo svim veroispovestima... Za nas je vazna drzava i nacija.
(B_Beqaj, 06.09.2005. 14:21)

Gospodine BATAK Ne pise se istorija kako vam dopada.Znam i to da ste vi srbi niste mnogo informisani o nasem istoriju ali i to razumem. Mogu samo jedan fakat da ti kazem da mnoge crkve sto su sada prvoslavne,pre okupacije kosove su bile katolicke-Ilirske crkve. To vi ne znate ili neqete da znate .Bili stei sada ste zrtva dnevne sovinisticke velikosrpske politike.Ali uvek bezuspesno. Ali znate da je sada 21 vek i sada gledaju samo ko tamo zivi ta zemlja njima pripada. KOsovo qe biti drzava svih kosovara,albanaca,srba i drugih koji qe zivjeti u miru sa svima okollo. Na kraju pozdrav svima posebno G.Nikollu Tomiq za svoj realni clanak koji pisao
(ZEF MARKU, 07.09.2005. 17:35)

Čemu zaista služe ovakve nazovi rasprave , osim što otvaraju prostor za najprizemnija regovanja ljudi koji su potpuno zaslepljeni ideologiojom albanstva.Dušan Bataković je pravi sagovornik za temu Kosova, ali nažalost prilika je propuštena jer sagovornici sa Kosova žele da slušaju velikog teoretičara Petra Lukovića , čoveka izrazite netolerantnosti i površnosti.Tekst Dušana Batakovića je seriozna naučna sinteza istorije Kosova i svako dobronameran može iz nje mnogo naučiti.Ali njegov trud je očigledno uzaludan jer ako jedan od sagovornika govori o maniji zidanja crkava na Kosovu ako u nekom mestu živi i jedan Srbin onda je zaista deplasirano pokušavati da se govori na argumentovan način.Dušan Bataković je u ovom tekstu demonstrirao kao treba na ozbiljan i uravnotežen način govoriti o Kosovu, ali za Alnbance sa Kosova, sudeći po pristiglim reakcijama sagovornik može biti samo onaj iz Srbije ko je spreman da otpiše Kosovo i prizna neminovnost njegove nezavisnosti.Dušan BBataković kao odgovoran čovek i naučnik nije spreman da to učini, i zato je njegov napor uzaludan.
(Marinko Vucinic, 12.10.2005. 13:57)

Ju lumtë juve për faqen tuaj e cila faqe me kontributet e saj ndihmon në aftësimin e shoqërisë serbe dhe gjithashtu asaj shqiptare me realitetin e kohës sonë, po them kohes sonë po mendoj në kohën në të cilën jetojmë. dhe tash dua ta vë reagimin tim në Komentin e Zotëriut nga Beogradi më sa vijon: 1. Kosova dhe e drejta se kujt i takon Kosova është e drejtë e patjetërsueshme e banorëve të Kosovës dhe jo e një zotëriu nga Beogradi i cili nuk e di ndoshta as për së afërmi se qka është duke ndodhur në Kosovë ose se qka ka ndodhur në Kosovë pas vitit 1999 dhe cili realitet i ri është krijuar në Kosovë pas atij viti. Në Kosovë ka shqiptarë të cilët e pranojnë këtë realitet dhe ka të tjerë që këtë realitet ose nuk mund ta perceptojnë ose nuk mund ta pranojnë, dhe gjithashtu ka edhe serbë në kosovë të cilët mendojnë se Kosova do të quhet edhe më tej KOSMET dhe ka edhe të tjerë të cilët duan të jetojnë në një Kosovë perspektive dhe në një Kosovë të aftë që ti përballojë problemet e veta në Prishtinë dhe ti zgjidhë ato gjithashtu në Kosovë e jo që të na " ndihmojnë" zotërinjtë nga Beogradi. Këtu mund të shprehi se është parëse qka mund dhe qka nuk mund të zgjedhin zotërinjtë nga Beogradi qysh në kohën para vitit 1999, dhe 2. Kur zotëriu nga Beogradi e përmend lidhshmërinë e Shiptarëve me Ilirët apo pjekurinë ose mospjekurinë e Kosovarëve në politikë, e pyes veten a është e mundur që ky njeri ose këta njerëz të jetojnë në iluzione të cilat as për së afërmi nuk përkojnë në realitet por më shumë në shkrimet e të madhit Jules Verne, dhe gjithashtu zotëriu duhet të mendojë se si ta gjejë një zgjidhje që me ne kosovarët të jetojë në një fqinjësi të mirë dhe të na respektojë si fqinjë e jo të na trajtojë si familjarë të tijë. Dhe krejt në fund dua të them se për atë që dëshiron të jetojë dhe të veprojë në Kosovë, këtu ka shumë vend dhe ka shumë njerëz të cilët do ti ndihmonin, por vetëm nëse është ai i cili shpreh dëshirë që të jetojë në KOSOVË e jo në KOSMET-in e tij iluzionar. Përshëndetje nga Prishtina
(Valon Zeka, 20.10.2005. 18:25)

Kosova , pe kurfare polimizimi tjter i takon KOSOVARËVE , seshte e duhur te debatohet per kete qeshtje. Edhe serbet e kane te ditur se e kane humbur Kosoven, e dine gjithe , por ja qe statusi i pazgjidhur i Kosoves shkone ne te mire ta ekonomis se serbise, Pse? Sikur te hyne ne negociata , Sebet kane me pas me shume se 100 probleme me bashkesin nderkombetare , ashtu qe do te humbin edhe ekonomikisht , edhe politikisht per mos t thene se do te mbeten vetem ne Sanxhak te beogradit. Ky eshte problemi pse serbet se pranojn te verteten rreth Kosoves. Me nderime pe rte gjithe Valoni
(valoni, 08.01.2006. 14:55)

Nuk desha te shkruaj shume por vetem shkurt .A ende nuk e keni kuptuar ju serbet nje gje `` Nuk ka me aq budallenj ne bote sa te ju besojn juve per te pa vertetat qe keni shpifur ju dhe para ardhesit tuaj``.Gabim e keni ,mos harroni se neser mund t`ju akuzojn pasardhesit tuaj dhe besa te dyshojn edhe ne ate se cilet jane ne te vertete
(Qerim Shehu, 01.03.2006. 21:56)

Hajde na srpskom cu: G.Batakovic uz velik respekt za vas personalitet,vas molim da kad govorite o historiji nemojte da prodajte maglu nasim ocima.Nema i ne moze biti kompromisa sa istinom.Nije absolutno tacno da albanska veza sa ilirima je produkt albanskog romanticnog nacionalizma.Sami albanci govore o toj vezi pre Skenderbega,ali spomenicu njega posto ga svi vec postuju kao vaznu albansku i svetsku historijsku licnost.A ako hocemo biti realni i necemo da uzmemo u obzir albanski stav ili srpski evo pitajmo historicare sveta.EVO CITAJTE STA PISE RESPEKTIRANA WIKIPEDIA.ORG: "albanci su jedan od najstarih naroda Balkana.Vecina historicara i lingvista podupre Ilirsko ili Dacijsko-Tracansko (ziveli u isto vreme sto i Iliri) poreklo (albanaca)." Bonus informacije: albanski jezik ne pripada nijednoj od poznatih indoevropskoj jezika,isto sto i baskijski,koji se konsiderise kao jedan od najstarijih naroda Evrope.Albanski jezik ima stare latinske reci,a mnogi ne znaju da albanski jezik ima mnoge keltske reci na svome vokabularu (kuq-coch,zi-di).A interesantno fakt je da vreme kad su kelti naisli na Balkan,jeste upravo doba ilira,pre vise od 2 hiljade godina.Mislim da sada sam jasan,a mozda i nesto naucite.Istina nije kompeticija dveju naroda za prevlast,ne sve je jednostavnije;ona se bazira na historijskim faktima i drugim specificitetima.O tome budite hrabri govoriti, a ne o artificijalnim ekuilibrumima.
(Driton Vela, 01.03.2006. 22:39)

samo da vam kazem nesto... ako je pitanje kome pripada kosovo, to pripada kosovcima, i to je uvek je bio, a ko hoce da zivi u kosovo mi ne moramo da resimo. i ako je vreme da se probudi srbski narod i da ne zivi vise u sno, sad je vreme i mi to moramo da radimo, necemo vise da zivimi o snovima, hocemo nas zivot bez/za kosovo, svi znamo da svaki korak sto ide kosovo prema EU, mi to stimulisemo i to mi uradimo...
(Nebojsa Stankovic, 31.03.2006. 18:49)

sve je resheno izgubiliste kosovo sa ratom 95%su za nezavisnost kosova i ja kao turqin i turska manjina je za nezavisnost kosova vishe ima albanaca na makedoniju 40% i oni su prihvatili makedoniju ka svoju derzhavu a vi sa 5% shta trzhite vishe mislite i za prave albanaca na preshevu i muslimanima u sandhaku i magjarima na vojvodinu dajte njima vishe prava a posle trazhite vishe za 5%serba na kosovu kosva sve je zaversheno kosovo je nova derzhava na balkanu to su prihvatili i turci boshnjaci gorani romi ashkalije egjiptasi svi smo za nezavisnost kosova
(birol ahmeti, 06.04.2006. 13:52)

Slusajte gospodo,ovom prilikom ne prozivam siptare,pa zar je moguce da i posle toliko vremena vi neke bitne cinjenice prenebregavate i dozvoljavate da vam siptari sole pamet? Pa zar je moguce da odsecamo glave jedni drugima,a ovi musavi nas zajebavaju? Pa zar je moguce,da srce svoje iz grudi vadimo i medju sobom kidamo,ono sto je trebalo biti neraskidivo? Pa zar je moguce da svu krv tamo prolivenu,ostavljamo nekrstima i primitivnoj Kvazimodo populaciji? Pa zar je moguce da Gracanica svetli u nebesa,ako sve to bude,ne daj boze, nesrpsko? Najveca moja zelja je oduvek i zanavek bila i bice,da se oko Kosova slozimo,i ako treba,damo sta se od nas trazi. Kako da zivimo,a da ne dotaknemo pragove sramote? Dokle tako? Ima li iko ovde,ko voli svoju zemlju,ali i da zna,gde su i dokle njene granice?
(Dejan Najdanovic, 02.05.2006. 20:12)

First of all=Kosovo is part of Serbia through centuries!It may become independent now but one day it will be returned to its originated country! Second=Nikola Tomic and Nebojsa Stankovic are albanians what is more then obvious when u read their very bad serbian so i would kindly ask them to use thier "native names".
(Bojana Eker, 12.05.2006. 11:37)

Polja obeležena crvenom zvezdicom su obavezna.

* Vaše ime i prezime:
* Email:
* Komentar:

FORUM

Govor Don Šan Zefija, Biskupskog Kancelara, Katolička crkva

Međuverska konferencija o mirnoj koegzistenciji i dijalogu
Pećka Patrijaršija
Peć 2 –3. maja 2006. godine.

OSTALI ČLANCI
Pročitajte ostale tekstove

REAKCIJE
© 1998-2005 CDRSEE, KosovaLive i Medijski Centar Beta
Odgovornost za sadržinu tekstova objavljenih na sajtu www.kosovakosovo.com u potpunosti preuzimaju Centar za demokratiju i pomirenje, agencija KosovaLive i Medijski Centar Beta. Tekstovi ni na koji način ne odražavaju mišljenja donatora koji su pomogli Albansko-srpski forum za razmenu informacija.