[ English ] [ Shqip ] [ Srpski ]

FORUM
Na Kosovu se od juna 1999 godine sve odvija nezavisno od srpske države

Shkrimi juaj më bënë një përshtypje të mirë sepse i kushtohet realitetit. z. Mahir jeni shumë realist dhe tregoni një të vërtetë që për shumicë e Kosovarëve është e pranushme, e që shumica e bashkësisë Serbe ende spo don me kuptuar drejtë se Kosova ka punuar dhe po punon e pamvarur nga Serbija. E kjo punë i mirë do të shpërblehet nga bashkësia nderkombëtare me njohjen formale të pamvarsisë se shtetit të Kosovës.
(Ymer Gashi, Zvicër, 15.03.2006. 16:46)

Postovani Gospodine Yagcilar , Ovo mi zvuci isto kao kad bih ja , necu da ulazim i detalje kako i zasto , upao u vashu kucu , poveo i svoju familiju i prijatelje , isterao vas , necu da analiziram kako i zasto , zaseo u kuci , poceo svoj zivot i zakljucio, necu da detaljisem kako i zasto , da vracanje na ono sto je bilo pre moze samo da donese rasprave u nedogled . Iskreno , necu da detaljisem kako i zasto , ja ne verujem da biste Vi to prihvatili oberucke i da biste srecno nastavili da zivite kao moj komsija u nekoj bliskoj okolini . Znam da ce se sad cuti glas , koji se ovih dana i cuje na Kosovu i Metohiji , "pa nemoj da zivish u blizoj okolini...ali ...da vas podsetim gospodine , u pitanju ste Vi a ne ja . Nadam se da cete uspeti da me razumete . s postovanjem Zoran Ilic
(Zoran Ilic, 26.03.2006. 08:57)

Siptari treba da shvate da Srpska drzava i narod puno pamte, kada su ih iz Albanije dovodili u ritama bilo im je lepo u Srbiji, a sada tu istu Srbiju pljuju. Necete Siptari ziveti na Neptunu, vec tu gde ste sada, zato ne talasajte vise jer bice vam puno bolno u narednom deljenju karata. Kosovo i Metohija je SRBIJA ZAUVEK!!!
(Svetozar Aleksic, 29.03.2006. 15:27)

ju pershendes dhe shum respekt per ju zoti yagcillar puna e juaj per ardhemerin e kosoves e ben se sa eshte i integruar komuniteti turk ne kosove ju jemi shum mirnjohes per ate qe po e beni per kosven pra besoj qe edhe qeveria e kosoves do te bej edhe me shum per ti plotsuar te drejtat per komunitetin me te integruar ne kosove me shum respekt pune te mbare
(arben makaj, 30.03.2006. 15:52)

svetozaru , puno bre pamtis , vidi se da si dosta pametan i imas dobru memoriju. Oni veci i pametniji od tebe ( i ceo svet ) dobro znaju jel smo dosli mi iz Albanije ili smo starisedeoci bili na Kosova , a da li nam je lepo bilo , znamo mi bolje nego vi. Niko vas ne pljuje.Da je dobro bilo , ne bi otisli ni slovenci , hrvati , bosnjaci , makedonci i mi albanci, i ove godine ce i crnogorci otici i ostacete sa prstima u usta , a onda cete se posvadjati medjusobno : demokrati i cetnici ( po vama patrioti ) samo ne znam gde ce gubitnici da idu ( mozda u susednim zemljama traziti azil , jer ce oni biti u Evropi ) ili ce ziveti ko drugirazredni narod. A gde cemo mi ziveti , pitanje glasi : tamo gde smo uvek i ziveli , nasa lepa KOSOVA , gde ce svi bez obzira na nacionalnu ili versku pripadnost ziveti jedan pored drugog u Evropsko Kosova , jer cemo mi pre vas tomo biti. A dali ce nam bolno biti , izvolite dodjite , sad nisu srpska vojska i policija ovde , nego u Srbiji , preko nasih granica (znamo gde su granice ) . Mi smo u nasim mestima , imamo vojsku , policiju , NATO trupe su ovde , UNMIK , nema vise granice sa Albanijom , ako je potrebno svi smo ALBANIJA ili KOSOVA po potrebi . Makedonija je samostalna drzava ( gde 40% su albanci ) oni zive blizu Kosova i Albanije , i ako je potrebno svi ce doci kad i gde je potrebno . A posle referenduma u Crnoj Gori , bicete jos dalekiji od nas ( ne zaboravimo i tamo zive albanci ). Posle i Presevo , Bujanovac i Medvedja ( i tamo su albanci ) . Ne ostaje vam slobodan prolaz odakle cete doci . Zato izvolite , priredicemo vam dobru dobrodoslicu jednom i zauvek , i smiricete se jednom i mozda se okreniti normalnim zivotom , i poceti drugacije da mislite. To je za tebe i one koje misle kao ti ( jer srpski narod je drugaciji i ima pametnijih glava nego vasa prazna glava ). Zato ne preti, bolje je biti dobre komsije u Evropi ili ratovati . Ti zivi u svojoj kuci gde zivis , ja u svojoj . Ako si iz Kosova sretan ti povratak ( ako nisi prljao ruke ). Misli dobro , imas vremena da mislis ili predomislis.
(habib burgija, 31.03.2006. 10:30)

G.dine Svetozar Aleksicu u Kosovo zive ALBANCI ili SHQIPETARET i kad su Srbi dosli u Balkan u Nisu su ziveli Albanci ili Shqipetaret. Nije Kosovo i Metohija nego KOSOVA. U Kosova zive Kosovari a u neptun Srbi jer oni misle dasu jako pametni!!!!!. Srbija moze biti samo KOMSIJA i nista vise NEVER. Svi kosovski stanovnici koji su ziveli u Kosovo oni su uvek dobrodosli da zivu i dalje. Ovo sto vi pisete je ULICARSKI jezik, a mozda za vas to je sve normalno, a ja vas pozdravljam iz glavnog grada Drzave Kosova. Ciaooo
(deqani99, 02.04.2006. 08:10)

Shkrimi juaj eshte real dhe aspak mos e vrisni mendjen se qfare thone te tjeret
(Xhelal Shaqiri, 02.04.2006. 15:08)

Svakako je ovo pravo mesto za razmenu misljenja i pokusaja razumljevanja. Samo se cudim kako neki uposte nadju put dovde t.j. da znaju upravljati modernom komunikacijom...izgleda da su zalutali (Svetozare to se i na Vas odnosi)!
(Slobodanka, 04.04.2006. 07:49)

želim da čestitam gospodinu Yagcilaru na tome što je tako lepo naučio srpski jezik.ima tu još nekih malih grešaka ali nadam se da ćete se popraviti,ipak treba da znate zvaničan i službeni jezik vaše i naše države.
(Živanović Vladimir, 10.04.2006. 13:10)

Jeli bre gosp.Svetozar ako stvarno zivis na Kosovu onda treba da vas zovem Kosovar,ali ti sigurno zivis u Svetozarevo pa zoves se Svetozar. Da ti nesto objasnjavam mi smo ALBANCI a ne shiptari .Budi siguran da tebi kao srbina niko ne mrzi, ali ti ne verujes sam sebi pa ne verujes ni Albance. Znam da ti mnogo pamtis,Ne mozes da pises nesto lepo nego pretis. Ipak puno pozdrava gosp.Kosovar!.
(Zhegra99, 12.04.2006. 22:02)

svetozaru , prosla su ta vremena kad je vas jezik ( slavenski ) bio i drzavni jezik na Kosova , i drugi slavenski narodi su pobegli od vas ( slovenci , hrvati , muslimani , makedonci ) ove godine otici ce i crnogorci i ostacete sami , a sto se tice naseg drzavnog jezika , to je ALBANSKI jezik , latinski kao sto i pisemo kao drugi evropljani , a vama ostavimo vas slavenski jezik i cirilicu i mozda cete naci nekog naroda ili istocno-evropsku drzavu i idite zajedno pravac vase majke Rusije , jer mi idemo pravac Evrope gde nam je i mesto. Mi smo srednje generacije koji donekle znamo srpskohrvatski jezik ali za novu generaciju to je tudji i nepoznati jezik gde vise od 90% albanaca okrenuli se engleskog , nemackog ili francuskog jezika , zato nauci svoju decu jednog od tih jezika , inace se nece nikad sporazumeti sa albancima ako se negde u Evropi srecu , samo neka ne prave greske kad pricaju i pise jer su to internacionalni jezici . Budi pametan.
(habib burgija, 13.04.2006. 21:00)

Postovanom tekstopiscu - ma koliko to vi zeleli ne odvija se sve nezavisno od srpske drzave. Unmik kupuje energiju, usluge i software od srpskih firmi i srpske drzave. Vazduhom koji se obogati sastojcima u Srbiji dolaze zeljene i nezeljene posledice na Kosovo. Kad pticji grip zakuca na vrata u Srbiji - i Kosovo ce biti ugrozeno. Toliko o realitetu. Isecite iz konteksta sve do 1990 - kako ste godinama u staroj SFRj svercovali bombe i mitraljeze, pa se sad kvalifikujte za demokratsku EU. Mozda penjanjem na kupole crkava i lomljenjem krstova na istima!? Postavljanjem bombi na izvore i fabrike vode!!?? Mrzite bolje i pametnije od sebe, zahvaljujuci krdu "slobodoumnika" Evrope i USA inicirali ste vasim prljavim narkodolarima zlocin nad jednom zemljom kakav se ne pamti. Ako za pare izdejstvujete da je zlocin ubiti u borbi 2000 gerilaca, a nije proterati 5 miliona kurda - pa to dejstvo nece doveka da traje, pravda je spora ali dostizna. OTETO je Prokleto! pozdrav u jedinstvenoj EU, gde cete opet nezadovoljni svercovati bombe i mitraljeze...
(vukota, 10.05.2006. 13:48)

Polja obeležena crvenom zvezdicom su obavezna.

* Vaše ime i prezime:
* Email:
* Komentar:

FORUM

Govor Don Šan Zefija, Biskupskog Kancelara, Katolička crkva

Međuverska konferencija o mirnoj koegzistenciji i dijalogu
Pećka Patrijaršija
Peć 2 –3. maja 2006. godine.

OSTALI ČLANCI
Pročitajte ostale tekstove

REAKCIJE
© 1998-2005 CDRSEE, KosovaLive i Medijski Centar Beta
Odgovornost za sadržinu tekstova objavljenih na sajtu www.kosovakosovo.com u potpunosti preuzimaju Centar za demokratiju i pomirenje, agencija KosovaLive i Medijski Centar Beta. Tekstovi ni na koji način ne odražavaju mišljenja donatora koji su pomogli Albansko-srpski forum za razmenu informacija.